پاسخ کوتاه

1.اول از همه برای توراحله جان دوست خوبم...زندگی ما خیلی متفاوت از این حضراتی است که چون فیلمهای ماهواره ای وارد خارج زندگی حقیقی ومجازی دیگران میشوند..اما امروز خواهر کوچکم حرف درستی را گفت..گفت خیانت وحق کشی ودروغ چنان دارد گسترده میشود که اعتراض آدمهایی مثل ما ممکن است چون شمع کوچکی در باد باشد..اما راحله من این شمع را روشن نگهمیدارم..

2. تهدیدها و فحشهایی را که برایشان فرستاده اند برایم ارسال کرده..شکر خدا من اعصابی از پولاد دارم اما با خواندن آنها یاد دوستانی میافتم که سالها قبل از من از جنگ برگشتند..یکی شان همکار بود..

-آقای "آ".. بدترین چیز زندانهای عراق چی بود؟-باز جو هایش آبجی!واز بازجوهایش سوالهایش..بی حرمتی میکردند به حریم شخصی آدم.

.به خانمش گفته بود چه میگفتند و و آن خانم سر بسته یکی دوجمله را برایم گفته بود..وقتی آن کامنتها را نامه دوست نادیده فضای مجازی ام خواندم.. حس کردم دوباره بازجوهای عراقی آمده اند..تا همینجا ..با همان ادبیات معلوم الحال..

3.آیه قران را به نشانی در پست قبلی گذاشته بودم..مثل مادری که شیرینی میگذارد ببیند کی دست میزند..بعد به دستها دست میکشد و از روی دست نوچ دزد شیرینی را نشان میکند.. 

نشانی اینکه بدانم آنها که این روزها ناگهان زیاد شده اند و این فضای خلوت را به امیدی واهی مرور میکنند کی اند..زیرا وبلاگ من مخاطبان خاص داردووبرای ببیندگان این سریالهای آبدوغ خیار نیست..

آیه قرآن را در کامنتها و فضاهایشان پیدا میکنم..لبخندی تلخ..شما کجا اینجا کجا خانمها؟؟زحمت نکشید اینجا لقمه دندان گیری باب تبعتان نیست..کسل میشویدها..!..بفرمایید به فضاهای مجازی خودتان که ادامه حقیقت خودتان است..

شماها همان شرح العیش نصف العیش ناکرده تان را بنویسید..قرآن را در متن خودش بخوانید نه از وبلاگ این و آن..شاید در احوالاتتان فرجی شد..چون فرق هست بین برداشتی از قرآن که سربازان معاویه بر نیزه ها کردند..

4.گاهی راه خوب برای اثبات بیگناهی خود این است که بگویی من اگر بدم..فلانی بدتر است ببینید او چگونه به من حمله کرده..پس من ازو بهترم و الی آخر..این بازی کهنه شده دوستان..بیخیال..برای دخترهای هجده ساله خوب است نه بنده پیر...

5. یادم رفت بگویم..نظر من درباره آن به قول شما اطاق فکر بمانداما

کیست که نداند ممکن است در جهت مقابل هم چند تا از این اطاق فکرها در پشت گوشیها ومنازل و غیره تشکیل شده تا کسی کسانی ..اشتباه خود را موجه جلوه دهند و خود را مظلوم..من از ناسزا گویی و هک اطلاعات دیگران خوشم نمی آید ..روش تحلیل گفتمان بر خواندن مطالب آزاد ونه رمزدار استوار است..بر تحلیل استوار است نه ارعاب..اما..برایم مجالب است که در یک فضا مجازی بعضی  خوانندگان اول منظما آمده و رمز فرد خاصی را انتشار میدهندتا مطالب رمزدارش منتشر شود و دردسرش. برای آن فضا بعد اطلاعات فرد دیگری و بعد هم می نشینند وبعد..توقع دارید چه فکری بکنم؟

6.گفته ام که وقتی کسی مسکرات مینوشد و پشت رل مینشیند ممکن است دیگری را بکشد خودش را زخمی کند..دلم به حال هردو میسوزد اما بی شک طرف کسی را نمیگیرم که دیگران تاوان بد مستی او را میدهند..حتی اگر زبان چرب و نرمی داشته باشد ..قبلا گفته ام.. نه؟

7. کامنت گذار ناعزیز با نام مجازی مریم وهر نام..خدا ی من به بنده اش ملاحت که نام حقیقی اش این است در کودکی یاد داده دزدی چه هک اطلاعات کسی باشد چه دزدیدن زندگی کسی عیب است..فهمیدنش آنقدر سخت نیست فقط ای کاش خودخواهی های ما بگذارد..

8.وراستی خانم یا آقا..من هنوز نزدیکترین و عزیزترین دوستان حقیقی ام را در فضای حقیقی در اینجا بت نکرده ام چه رسد به دوستان مجازی..اما حمایت چرا..تصور میفرمایید حمایت من برکه اثر بگذارد دوستانم؟آنها مثل بنده دارای عقل ومعاش اند با تعریف وتعارف به کسی ایمان نمی آورند..خوانندگانم؟

ایهالناس ..خوانندگان عزیز..من ملاحتم یه بشر معمولی که صبح سر کار میرود ..وزندگی ای کاملا عادی دارد ..اگر از کسی در فضای حقیقی ومجازی حمایت میکنم حمایت از بنیان خانواده و اگر با کسی مخالف مخالفت با خیانت و تبعات آن به اشکال مختلف است..

مخاطبان عزیز اول هم به شما گفتم..ظاهرا نفهمیدید من با رسمهای غلط که دارد فرهنگ اصیل و اخلاقی مارا له میکند مخالفم..ومخالف میمانم..روش مخالفت من هم مشخص و واضح است..دروغ نمیگویم.. .. ..هک نمی کنم  ..فحش هم نمیدهم..تحلیل میکنم..

برای کسی که نوشابه باز نمیکنم..اطلاعات فایل خصوصی کسی راهم باز نمیکنم..

روشن است قربان؟

9.واما برای عزیزان دلی که خواسته بودند پست بنده را وارونه ودرجهت بیگناهی خودشان قرائت کنند..

یادم است روزی به نوجوانی که جای فرزندم بود هرچه گفتم..هی زیر آبی رفت وهی دروغ گفت وهی کار خودش را کرد..غافل از همه آنچه چشمهای پیر وتیز من میبیندو از آن بدتر خداوند بصیر ..

به شما همان یک جمله را میگویم

اینکه به دیگران دروغ میگویی وجهان خودت را بر این دروغها ساختهای عیبی ندارد..درد از جایی شروع میشود که خودت هم دارد این دروغها باورت میشود..

اینکه هیچ جرمی نداری..وکاملا بیگناهی..ایول..بروکه چندین چراغ داری و بیراهه میروی..بگذار تا بیفتی و بینی سزای خویش..

10.گفته بودی چرا خیانت..

خیانت مسئله ای زنانه..شخصی فردی نیست عزیز من..خیانت موردی اجتماعی.. انسانی وجمعی است..تبعاتش گاه بیست سال بعد در زندگی فرزندانی مشخص میشود که فشارهای یک زندگی نامتعادل و ناعادلانه را تحمل کرده اند..فرزندانی که در مدارس دیده ام شان....و گاه در دوران یک جوانی ناشاد و یک زندگی ناموفق بعدی..این یکی از دردهای جامعه ماست..دردهای دیگری همهست..کافیست واحد آسیب شناسی اجتماعی را نه بامغزت با دل وتجارب کاری ات پاس کنی..

 مگر نه؟

پیوست:

به نظر می رسد عزیزان ناعزیز تلاش میکنند چند نفر را که میکوشند با انگیزه از از یک ارزش اجتماعی مثل وفاداری دفاع کنن و ابعاد و روشهای خیانت رو روشن کنند شکلی دیگه جلوه بدن و عقده ای معرفی کنن تا خودشون از زشتی های انجام شده و اندیشیده شده در امون بمونن..بله؟ عزیزان ناعزیز مشکل اونا خانومها عقیده شونه نه عقده شون..اینقدر اطاق فکر اطاق فکر نفرمایید..شماهم تیمی کار میکنید عزیزم..!این همه هماهنگی در کنشهاتون از کجامیاد پس؟ما رو سیا نکنین..ما پیر تر از این حرفاییم...

 

/ 12 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یاس

ملاحت جان مثل همیشه خیلی لذت بردم از خوندن مطلبت . برات ارزوی بهترین ها رو دارم . [گل] در مورد خودم هرگز ادعای بی عیب بودن و تافته ی جدا بافته بودن نداشتم . به هر حال من هم انسانم و معصوم هم نیستم . سعی می کنم درست زندگی کنم . اما گاهی نمی شود که بشود . گاهی به جای کودک درون ، شیطان درونمون فعال می شه[ناراحت]

ترمه

سلام ملاحت عزیز . خیلی لطف کردین به وبم اومدین . نمیدونم چقدر از نوشته هامو خوندین اما خیلی خوشحال شدم . دوست دارم نوشته های شما رو بخونم البته صفحه اول رو تا حدی خوندم سرفرصت بر میگردم و میخونم. خیلی ممنون از همدردیتون .

همایون

سلام دوست خوبم بسیار عالی نوشتید نمیدانم چه باید گفت ، ولی گفتنی ها را گفتید امیدوارم با همین گفته ها و همین تلاش ها جامعه ما روی اصلاح را بخود ببینید. تشکر [لبخند][گل][گل][گل][گل][گل]

همایون

سلام دوستم بسیار زیبا مینویسید تشکر [لبخند][گل][گل][گل][گل][گل]

سیاوش رضازاده

خانم اسدالهی با سلام و احترام ، بهره بردم ، پویا و مانا باشید ! وبلاگ : " در انتظار بهار " .

رها

سلام ملاحت خانم... نظرتون رو اتفاقی تو وب میترا(درسوگ رویا) دیدم و از نظر تحلیلییتون خوشم اومد... میخوام باهاتون دوست باشم[لبخند]

عسل بهاری!

سلام لذت بردم...لذت بردم...لذت بردم[بغل][قلب][ماچ] اگه اجازه بدین وبلاگتون رو لینک کنم....[گل]