هزاران راه

 1.صبح برای دخترک یک پیامک امیدوار کننده و پر انرژی می فرستم.دیشب حال پسر را هم  پرسیده بودم در پیامک دیگری. زندگی آنها در یک دو راهی از هم جدا شده است و چند هفته است که هر کدام با تنهایی بیشتری به راهشان ادامه می دهند. به جای قضاوت کردن درباره شان..به جای حرف خبر بردن به هر کدامشان..به جای شکل دادن طرح و توطئه خیانت در ذهن دختر یا همدردی الکی و مقصر شمردن دختر در ذهن پسر ..به جای کارهایی که دیگران کرده اند و باعث شده اند این جدایی حتمی الوقوع به بدترین شکل دربیاید ..من و میلاد تصمیم گرفتیم هیچ مداخله ای نکنیم و فقط کمک کنیم تا این پیوند شکسته که دیگر امکان ترمیم اش بسیار ضعیف است برای هردو شان تبعات  و هزینه های کمتری به بار بیاورد. 

من به جانب دختر رفتم و میلاد به جانب پسر . دلمان خیلی میسوزد بخصوص دختر که از درون به شدت آسیب دیده است..البته با آبروی  پسرک هم ..

این جنگی است که هیچ برنده ای ندارد..ترمیم این دونفر کار سختی است..سوا از این چه کس یا کسانی مقصر اند از کسانی که دلگیرم که این وسط با آبروی چند نفر دیگر هم با حرف خبر بردن آوردنهایشان بازی کردند..و خانواده هایی را به تشنج کشاندند..می خواستم به خانمهایی که با رسانیدن چند جمله ناپخته و نامناسب به این دختر ذهن او را از هراس از خیانت پر کرده اند بگویم:

شما که الان در خانه های خودتان روزتان را به خوشی میگذرانید از شب های تاریک این دختر آگاهید؟از گریه هایش و فوبیای خیانتی که او را آزار میدهد ؟ حالا بماند که آبرو ریزی چه قدر پیش خداوند نکوهیده است و.. 

2. دارم سعی میکنم دست کم روزی به یک نفر حداقل یک نفر کمک کنم.اما گاهی همین حداقلی که ما آدمها برای یک کف دست انسان شدن باید انجام بدهیم انگار ممکن نمیشود!

3.هر چیزی دارای زمانی هایی است.اگر درست و به جا اتفاق بیفتد یعنی در زمان طلایی اش اتفاق افتاده. دیر تر یا زودتر از موعد اتفاق افتادن یه زمان میتواند مسائل و مشکلاتی را بوجود بیاورد که حل و جمع کردنشان نیاز به توان و انرزی مضاعف دارد..دوستان جوان من سعی کنید در زندگی تان هرچیز در بهار خودش اتفاق بیفتد اینطوری مشکلاتش کمتر و حل آنها راحت تر است

 

4. هر روز هزاران راه پیش روی ما میگذاری خداوند مهربان! از کجا بدانیم شان خوب اند یا بد اگر در تشخیصشان کمک نکنی؟عین القضات همدانی میگوید برای رهرو در هر ساعت صد کفر و صد ایمان واجب است..شاید این جمله عظمت دقت و هشیاری در تمام لحظات عمر را نشان میدهد و شاید ارزش تردید را در پیمودن راه صحیح..(شما چی فکر میکنید؟) 

پی اس-:

خداوندا وجود عزیز برای برادر ها و  خواهرم برای دوستانم نازنینم از تو تشکر میکنم..برای نازنینانی که کوچکترین لکه با آیینه دلم را با" ها" یی از نفس گرم مهربانی شان پاک میکنند و نمیگذارندکه : "مکدر شود آیینه مهر آیینم" اگر هنوز به نظر من مهربانی یکی از موهبتهای عظیم تو است به خاطر آن است که من مهربانانی دارم بسیار ارزشمند و عاقل..خداوندا به عزت و مهربانی ات که وجود نازنیناشان را برایم حفظ کنی ..آمین پروردگار مهربان من..

هنده( هنده در لهجه گیلکی قدیمی یعنی هنوز.. دوباره..)  پی اس:

 زندگی من ساده و سخت بوده  و هست اما زندگی هایی را میخوانم که سخت اجق مجق اند. گاهی که سختی زندگی ام بعد این همه مراعات باعث ناشکریم میشود ..یادم باشد خدا را به خاطر این زندگی سخت و ساده شکر کنم. گاهی در خواندن زندگی های زنان و دختران جامعه مان چیزهایی را میبینم که...فقط میتوانم بگویم واقعا مزخرف اند! خدایا خداوند! مرگ و زندگی ما را زیبا ارزشمند و از آن خوب هایش قرار بده که خودت دوست داری ..ترا خودت که من و ما را دچار آنجور زندگی های مزخرف نکنی و اسیران این زندگی های مرگبار را هم به کرامت خودت به یک زندگی پاک و زیبا آزاد بفرما..آمین!

 

 

 

/ 12 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یاس

سلام عزیزم .خدارو شکر که هنوز انسانهایی مثل شما تو جامعه هستن که برای نگرانی های دیگران دل می سوزانند وبرای ازبین بردن غم دیگران تلاش می کنند .خدا یار ونکهدارتان باد .

سپیده

آمین . نگاه کردن به دنیا از دریچه ی چشم های مهربان شما فوق العاده زیباست ، امیدوارم دیگه شاهد این تلخیها نباشیم

اسراء

سلام ملاحت جون سري به كلبه ي منم بزن[قلب]

سحر

سلام خواهر خوبم خدا گواه من هميشه از ته قلبم شيفته روح پاكتم. و آشنايي با تو برام يه اتفاق خوب تو زندگيم بوده . اگه ما رو قابل دونستي به وبلاگ نو پاي من هم سري بزن دلمو شاد مي كني. منتظر حضورت هستم.

هما

سلام عزیزم وبلاگ جالبی داری مطالبت خوندنی بود قالبت هم بد نیست به سایت من سر بزن تا لا اقل اینهمه نظر نوشتم جبران بشه در ضمن تو سایت من می تونی وبلاگت را به سایر وبلاگ نویسا معرفی کنی

ماری

بند اول خیلی غم انگیز بود.یعنی دیگران باعث دامن زدن به این جدایی شدن؟آخه چی بهشون میرسه[عصبانی]

ترنم

دارم سعی میکنم دست کم روزی به یک نفر حداقل یک نفر کمک کنم. کلی حسودیم شد...

دریا

ملاحت جون سلام ، من از نوشته هات خیلی استفاده بردم بانو ، منم همشهری ات هستم از اصطلاحاتی که استفاده می کنی حظ می برم عزیزم اگر دوست داشتی به دلنوشته من هم سر بزن من یه مطلقه ام و گاهی دلگیری هام رو توی وبلاگم ثبت می کنم لینکت کردم بانو

میلاد

اگه زمانی نتونستیم مشکلی رو حل یا حداقل کمرنگ ترش کنیم، حداقل بزاریم به صورت همون مشکل باقی بمونه و تبدیل به فاجعه نشه. قلب که بشکنه میتونه خیلی خطرناک بشه!!